Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024

Європейська та євроатлантична інтеграція

Незмінним пріоритетом національної зовнішньої політики є курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, закріплений у Преамбулі Основного Закону України.

Неухильне дотримання цього курсу підтверджується зобов’язаннями України за Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, а також Порядком денним асоціації Україна – ЄС, Хартією про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору (НАТО).

Статтею 3 Закону України «Про національну безпеку України» прямо визначено, що набуття членства в ЄС на НАТО є фундаментальним національним інтересом України, що далі підтверджується Стратегією національної безпеки України.

Міністерство, відповідно до Положення про Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, забезпечує в рамках своїх повноважень виконання зобов’язань України за міжнародними договорами, у тому числі за виконання зобов’язань, встановлених положеннями Угоди про асоціацію.

Зокрема, Мінреінтеграції як центральний орган виконавчої влади, що безпосередньо формує та реалізовує політику з питань тимчасово окупованих територій України, долучене до реалізації зобов’язань, встановлених Розділом ІІІ «Юстиція, свобода та безпека» Угоди про асоціацію.