E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024

Бенефіти прийняття законопроєкту

Соціальні зв’язки з Україною

Держава зацікавлена у збереженні зв’язку з населенням на окупованій території. Для цього люди мають можливість цей зв’язок підтверджувати, через процедури визнання фактів народження, шлюбу, розведення, смерті. А крім цього мати можливість підтвердити свою освіту, отриману на тимчасово окупованих територіях.

Люди отримають більш стійкі соціальні гарантії

Соціальний захист це один з конституційних обов’язків української держави.  Тим більш це один з аргументів у протидії ворожій пропаганді коли окупант готовий годувати населення в окупації виключно лапшею на вуха про світле майбутнє, українська держава протягає руку допомоги. Наш ключовий меседж для мешканців окупованих територій полягає в тому, що вони такі ж громадяни України як і ті, хто живе на вільній території і тому ніхто в них не забере той соціальний захист який їм належить по праву.

Законопроєкт спрощує ряд бюрократичних процедур, перетин лінії розмежування, отримання паспортів, питання податків та зборів

Основна мета спростити життя тим людям які живуть на окупованій території і тим які на цю територію вимушені їздити. Ті процедури, які склалися на сьогодні протягом останніх 6 років є незручними ані громадянам, ані державі. Настав час спростити життя усім окрім окупанта. Люди мають бачити різницю між Україною та окупацією, особливо у контексті переваг та можливостей.

Люди отримають розуміння політики держави щодо Донбасу та Криму

Люди не будуть підтримувати дії держави, які вони не розуміють. Саме тому наша політика щодо окупованих територій, їх деокупації та подальшої реінтеграції має бути послідовною, логічною та окреслювати прогнозовані наслідки для громадян. Більше того для розуміння логіки дій держави люди мають знати правду про злочини вчинені окупантом, саме тому ми забезпечуємо нашим законом право на правду.

Прийняття законопроєкту створить цілісне законодавче підґрунтя для реалізації державної політики перехідного періоду. Визначення основних аспектів постконфліктного регулювання дозволить як внутрішньо переміщеним особам, так і мешканцям тимчасово окупованих територій прогнозувати правові наслідки діяльності та мати правомірні очікування щодо дій держави після деокупації.