E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024
E.g., 29.04.2024

Перехідний період

Конфліктний період — з початку АТО 14 квітня 2014 року.

Постконфліктний період триває в конкретному населеному пункті/районі з дати деокупації. Тривалість — 25 років з дня повної деокупації.

Багато вже сказано про те, чому перехідний період триває саме 25 років після деокупації — перш за все, ми спираємось на міжнародний досвід, але і керуємось розумінням того, що для повноцінної реінтеграції перш за все людей має пройти принаймні одне покоління. Вже пішли в школу діти, які народились після початку тимчасової окупації. Нам треба буде пояснити людям, як жити в Україні, щоб вони звикли до нової реальності.

В законопроєкті є два періоди — конфліктний та постконфліктний. Перший триває, поки територія є тимчасово окупованою, другий починається вже після деокупації. При цьому, у нас є міста, які бути короткочасно окуповані у 2014 році — для них постконфліктний період в нашому розумінні вже триває.

Втім, закінчиться перехідний період все одно через 25 років після повної деокупації — оскільки, крім реінтеграції окремих міст і сіл нам все ж треба буде відновлювати єдність держави через здійснення заходів неповторення конфлікту.

При цьому, вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться набагато швидше — через 2-6 років після деокупації (одночасно з місцевими виборами у всій країні), щоб вже вони опікувались життєдіяльністю цих територій.